DW-19-12-F-S-770
Samtec Inc. DW-19-12-F-S-770
Part Number
DW-19-12-F-S-770
Description
CONN HDR 19POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-19-12-F-S-770.pdf
Delivery Services
DW-19-12-F-S-770
Comments
    DW-19-12-F-S-770 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions19
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.770" (19.558mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)