DW-19-13-F-S-915
Samtec Inc. DW-19-13-F-S-915
Part Number
DW-19-13-F-S-915
Description
CONN HDR 19POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-19-13-F-S-915.pdf
Delivery Services
DW-19-13-F-S-915
Comments
    DW-19-13-F-S-915 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions19
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.915" (23.241mm)
    Length - Post (Mating)0.205" (5.207mm)