DW-19-13-F-S-935
Samtec Inc. DW-19-13-F-S-935
Part Number
DW-19-13-F-S-935
Description
CONN HDR 19POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-19-13-F-S-935.pdf
Delivery Services
DW-19-13-F-S-935
Comments
    DW-19-13-F-S-935 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions19
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.935" (23.749mm)
    Length - Post (Mating)0.185" (4.699mm)