DW-19-13-F-S-965
Samtec Inc. DW-19-13-F-S-965
Part Number
DW-19-13-F-S-965
Description
CONN HDR 19POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-19-13-F-S-965.pdf
Delivery Services
DW-19-13-F-S-965
Comments
    DW-19-13-F-S-965 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions19
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.965" (24.511mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)