DW-19-14-F-D-1135.pdf
| Series | Flex Stack, DW |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 38 |
| Length - Overall Pin | 1.430" (36.322mm) |
| Length - Stack Height | 1.135" (28.829mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.185" (4.699mm) |