DW-19-14-F-S-1095
Samtec Inc. DW-19-14-F-S-1095
Part Number
DW-19-14-F-S-1095
Description
CONN HDR 19POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-19-14-F-S-1095.pdf
Delivery Services
DW-19-14-F-S-1095
Comments
    DW-19-14-F-S-1095 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions19
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height1.095" (27.813mm)
    Length - Post (Mating)0.225" (5.715mm)