DW-19-14-L-D-965
Samtec Inc. DW-19-14-L-D-965
Part Number
DW-19-14-L-D-965
Description
CONN HDR 38POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-19-14-L-D-965.pdf
Delivery Services
DW-19-14-L-D-965
Comments
    DW-19-14-L-D-965 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions38
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height0.965" (24.511mm)
    Length - Post (Mating)0.355" (9.017mm)