DW-19-20-F-S-810
Samtec Inc. DW-19-20-F-S-810
Part Number
DW-19-20-F-S-810
Description
CONN HDR 19POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-19-20-F-S-810.pdf
Delivery Services
DW-19-20-F-S-810
Comments
    DW-19-20-F-S-810 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions19
    Length - Overall Pin1.130" (28.702mm)
    Length - Stack Height0.810" (20.574mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)