DW-20-09-F-S-452
Samtec Inc. DW-20-09-F-S-452
Part Number
DW-20-09-F-S-452
Description
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-20-09-F-S-452.pdf
Delivery Services
DW-20-09-F-S-452
Comments
    DW-20-09-F-S-452 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.452" (11.481mm)
    Length - Post (Mating)0.168" (4.267mm)