DW-20-10-G-S-460
Samtec Inc. DW-20-10-G-S-460
Part Number
DW-20-10-G-S-460
Description
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-20-10-G-S-460.pdf
Delivery Services
DW-20-10-G-S-460
Comments
    DW-20-10-G-S-460 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.460" (11.684mm)
    Length - Post (Mating)0.260" (6.604mm)