DW-21-20-F-S-865
Samtec Inc. DW-21-20-F-S-865
Part Number
DW-21-20-F-S-865
Description
CONN HDR 21POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-21-20-F-S-865.pdf
Delivery Services
DW-21-20-F-S-865
Comments
    DW-21-20-F-S-865 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions21
    Length - Overall Pin1.130" (28.702mm)
    Length - Stack Height0.865" (21.971mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)