DW-22-07-T-S-315
Samtec Inc. DW-22-07-T-S-315
Part Number
DW-22-07-T-S-315
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-22-07-T-S-315.pdf
Delivery Services
DW-22-07-T-S-315
Comments
    DW-22-07-T-S-315 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.430" (10.922mm)
    Length - Stack Height0.315" (8.000mm)
    Length - Post (Mating)0.005" (0.127mm)