DW-22-07-T-T-245.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Positions | 66 |
| Length - Overall Pin | 0.430" (10.922mm) |
| Length - Stack Height | 0.245" (6.223mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.075" (1.905mm) |