DW-22-08-G-S-215
Samtec Inc. DW-22-08-G-S-215
Part Number
DW-22-08-G-S-215
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-08-G-S-215.pdf
Delivery Services
DW-22-08-G-S-215
Comments
    DW-22-08-G-S-215 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.530" (13.462mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.205" (5.207mm)