DW-22-09-F-S-455
Samtec Inc. DW-22-09-F-S-455
Part Number
DW-22-09-F-S-455
Manufacturer
Samtec Inc.
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-09-F-S-455.pdf
Category
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Delivery Services
DW-22-09-F-S-455
Comments
    DW-22-09-F-S-455 Specifications
    SeriesFlex Stack, DW
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.455" (11.557mm)
    Length - Post (Mating)0.165" (4.191mm)