DW-22-10-F-Q-400
Samtec Inc. DW-22-10-F-Q-400
Part Number
DW-22-10-F-Q-400
Description
CONN HDR 44POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-10-F-Q-400.pdf
Delivery Services
DW-22-10-F-Q-400
Comments
    DW-22-10-F-Q-400 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows3
    Number of Positions44
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.400" (10.160mm)
    Length - Post (Mating)0.320" (8.128mm)