DW-22-10-F-S-565
Samtec Inc. DW-22-10-F-S-565
Part Number
DW-22-10-F-S-565
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-10-F-S-565.pdf
Delivery Services
DW-22-10-F-S-565
Comments
    DW-22-10-F-S-565 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.565" (14.351mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)