DW-22-10-F-T-397
Samtec Inc. DW-22-10-F-T-397
Part Number
DW-22-10-F-T-397
Description
CONN HDR 66POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-10-F-T-397.pdf
Delivery Services
DW-22-10-F-T-397
Comments
    DW-22-10-F-T-397 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows3
    Number of Positions66
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.397" (10.084mm)
    Length - Post (Mating)0.323" (8.204mm)