DW-22-10-L-D-450
Samtec Inc. DW-22-10-L-D-450
Part Number
DW-22-10-L-D-450
Description
CONN HDR 44POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-10-L-D-450.pdf
Delivery Services
DW-22-10-L-D-450
Comments
    DW-22-10-L-D-450 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions44
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.450" (11.430mm)
    Length - Post (Mating)0.270" (6.858mm)