DW-22-10-S-S-500
Samtec Inc. DW-22-10-S-S-500
Part Number
DW-22-10-S-S-500
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-10-S-S-500.pdf
Delivery Services
DW-22-10-S-S-500
Comments
    DW-22-10-S-S-500 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.500" (12.700mm)
    Length - Post (Mating)0.220" (5.588mm)