DW-22-11-F-S-580
Samtec Inc. DW-22-11-F-S-580
Part Number
DW-22-11-F-S-580
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-11-F-S-580.pdf
Delivery Services
DW-22-11-F-S-580
Comments
    DW-22-11-F-S-580 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.580" (14.732mm)
    Length - Post (Mating)0.240" (6.096mm)