DW-22-11-F-S-605
Samtec Inc. DW-22-11-F-S-605
Part Number
DW-22-11-F-S-605
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-11-F-S-605.pdf
Delivery Services
DW-22-11-F-S-605
Comments
    DW-22-11-F-S-605 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.605" (15.367mm)
    Length - Post (Mating)0.215" (5.461mm)