DW-22-11-F-S-620
Samtec Inc. DW-22-11-F-S-620
Part Number
DW-22-11-F-S-620
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-11-F-S-620.pdf
Delivery Services
DW-22-11-F-S-620
Comments
    DW-22-11-F-S-620 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.620" (15.748mm)
    Length - Post (Mating)0.200" (5.080mm)