DW-22-12-F-S-685
Samtec Inc. DW-22-12-F-S-685
Part Number
DW-22-12-F-S-685
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-12-F-S-685.pdf
Delivery Services
DW-22-12-F-S-685
Comments
    DW-22-12-F-S-685 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.685" (17.400mm)
    Length - Post (Mating)0.235" (5.969mm)