DW-22-12-F-S-775
Samtec Inc. DW-22-12-F-S-775
Part Number
DW-22-12-F-S-775
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-12-F-S-775.pdf
Delivery Services
DW-22-12-F-S-775
Comments
    DW-22-12-F-S-775 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.775" (19.685mm)
    Length - Post (Mating)0.145" (3.683mm)