DW-22-13-F-S-870
Samtec Inc. DW-22-13-F-S-870
Part Number
DW-22-13-F-S-870
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-13-F-S-870.pdf
Delivery Services
DW-22-13-F-S-870
Comments
    DW-22-13-F-S-870 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.870" (22.098mm)
    Length - Post (Mating)0.250" (6.350mm)