DW-22-14-F-S-1080
Samtec Inc. DW-22-14-F-S-1080
Part Number
DW-22-14-F-S-1080
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-14-F-S-1080.pdf
Delivery Services
DW-22-14-F-S-1080
Comments
    DW-22-14-F-S-1080 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height1.080" (27.432mm)
    Length - Post (Mating)0.240" (6.096mm)