DW-22-14-F-S-1160
Samtec Inc. DW-22-14-F-S-1160
Part Number
DW-22-14-F-S-1160
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-14-F-S-1160.pdf
Delivery Services
DW-22-14-F-S-1160
Comments
    DW-22-14-F-S-1160 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height1.160" (29.464mm)
    Length - Post (Mating)0.160" (4.064mm)