DW-22-15-F-D-270.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 44 |
| Length - Overall Pin | 0.630" (16.002mm) |
| Length - Stack Height | 0.270" (6.858mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.250" (6.350mm) |