DW-22-15-F-S-335
Samtec Inc. DW-22-15-F-S-335
Part Number
DW-22-15-F-S-335
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-15-F-S-335.pdf
Delivery Services
DW-22-15-F-S-335
Comments
    DW-22-15-F-S-335 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.335" (8.509mm)
    Length - Post (Mating)0.185" (4.699mm)