DW-22-15-F-S-365
Samtec Inc. DW-22-15-F-S-365
Part Number
DW-22-15-F-S-365
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-22-15-F-S-365.pdf
Delivery Services
DW-22-15-F-S-365
Comments
    DW-22-15-F-S-365 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions22
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.365" (9.271mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)