DW-23-08-F-D-255.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | 0.110" (2.794mm) |
| Number of Positions | 46 |
| Length - Overall Pin | 0.530" (13.462mm) |
| Length - Stack Height | 0.255" (6.477mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.165" (4.191mm) |