DW-23-08-F-S-210
Samtec Inc. DW-23-08-F-S-210
Part Number
DW-23-08-F-S-210
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-08-F-S-210.pdf
Delivery Services
DW-23-08-F-S-210
Comments
    DW-23-08-F-S-210 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin0.530" (13.462mm)
    Length - Stack Height0.210" (5.334mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)