DW-23-08-F-S-220
Samtec Inc. DW-23-08-F-S-220
Part Number
DW-23-08-F-S-220
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-08-F-S-220.pdf
Delivery Services
DW-23-08-F-S-220
Comments
    DW-23-08-F-S-220 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin0.530" (13.462mm)
    Length - Stack Height0.220" (5.588mm)
    Length - Post (Mating)0.200" (5.080mm)