DW-23-09-F-D-460
Samtec Inc. DW-23-09-F-D-460
Part Number
DW-23-09-F-D-460
Description
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-09-F-D-460.pdf
Delivery Services
DW-23-09-F-D-460
Comments
    DW-23-09-F-D-460 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions46
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.460" (11.684mm)
    Length - Post (Mating)0.160" (4.064mm)