DW-23-09-F-S-414
Samtec Inc. DW-23-09-F-S-414
Part Number
DW-23-09-F-S-414
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-09-F-S-414.pdf
Delivery Services
DW-23-09-F-S-414
Comments
    DW-23-09-F-S-414 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.414" (10.516mm)
    Length - Post (Mating)0.206" (5.232mm)