DW-23-09-F-S-445
Samtec Inc. DW-23-09-F-S-445
Part Number
DW-23-09-F-S-445
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-09-F-S-445.pdf
Delivery Services
DW-23-09-F-S-445
Comments
    DW-23-09-F-S-445 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.445" (11.303mm)
    Length - Post (Mating)0.175" (4.445mm)