DW-23-09-F-S-455
Samtec Inc. DW-23-09-F-S-455
Part Number
DW-23-09-F-S-455
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-09-F-S-455.pdf
Delivery Services
DW-23-09-F-S-455
Comments
    DW-23-09-F-S-455 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.455" (11.557mm)
    Length - Post (Mating)0.165" (4.191mm)