DW-23-09-T-T-575-069
Samtec Inc. DW-23-09-T-T-575-069
Part Number
DW-23-09-T-T-575-069
Description
CONN HDR 69POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-23-09-T-T-575-069.pdf
Delivery Services
DW-23-09-T-T-575-069
Comments
    DW-23-09-T-T-575-069 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows3
    Number of Positions69
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.575" (14.605mm)
    Length - Post (Mating)0.045" (1.143mm)