DW-23-10-F-D-485
Samtec Inc. DW-23-10-F-D-485
Part Number
DW-23-10-F-D-485
Description
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-10-F-D-485.pdf
Delivery Services
DW-23-10-F-D-485
Comments
    DW-23-10-F-D-485 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions46
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.485" (12.319mm)
    Length - Post (Mating)0.235" (5.969mm)