DW-23-10-F-S-555
Samtec Inc. DW-23-10-F-S-555
Part Number
DW-23-10-F-S-555
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-10-F-S-555.pdf
Delivery Services
DW-23-10-F-S-555
Comments
    DW-23-10-F-S-555 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.555" (14.097mm)
    Length - Post (Mating)0.165" (4.191mm)