DW-23-10-G-S-410
Samtec Inc. DW-23-10-G-S-410
Part Number
DW-23-10-G-S-410
Manufacturer
Samtec Inc.
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-10-G-S-410.pdf
Category
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Delivery Services
DW-23-10-G-S-410
Comments
    DW-23-10-G-S-410 Specifications
    SeriesFlex Stack, DW
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.410" (10.414mm)
    Length - Post (Mating)0.310" (7.874mm)