DW-23-10-G-S-570
Samtec Inc. DW-23-10-G-S-570
Part Number
DW-23-10-G-S-570
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-10-G-S-570.pdf
Delivery Services
DW-23-10-G-S-570
Comments
    DW-23-10-G-S-570 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.570" (14.478mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)