DW-23-10-L-D-380
Samtec Inc. DW-23-10-L-D-380
Part Number
DW-23-10-L-D-380
Description
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-10-L-D-380.pdf
Delivery Services
DW-23-10-L-D-380
Comments
    DW-23-10-L-D-380 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions46
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.380" (9.652mm)
    Length - Post (Mating)0.340" (8.636mm)