DW-23-11-F-S-635
Samtec Inc. DW-23-11-F-S-635
Part Number
DW-23-11-F-S-635
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-11-F-S-635.pdf
Delivery Services
DW-23-11-F-S-635
Comments
    DW-23-11-F-S-635 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.635" (16.129mm)
    Length - Post (Mating)0.185" (4.699mm)