DW-23-11-F-S-640
Samtec Inc. DW-23-11-F-S-640
Part Number
DW-23-11-F-S-640
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-11-F-S-640.pdf
Delivery Services
DW-23-11-F-S-640
Comments
    DW-23-11-F-S-640 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.640" (16.256mm)
    Length - Post (Mating)0.180" (4.572mm)