DW-23-11-T-S-540-LL
Samtec Inc. DW-23-11-T-S-540-LL
Part Number
DW-23-11-T-S-540-LL
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-23-11-T-S-540-LL.pdf
Delivery Services
DW-23-11-T-S-540-LL
Comments
    DW-23-11-T-S-540-LL Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.540" (13.716mm)
    Length - Post (Mating)0.280" (7.112mm)