DW-23-12-F-D-710
Samtec Inc. DW-23-12-F-D-710
Part Number
DW-23-12-F-D-710
Description
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-12-F-D-710.pdf
Delivery Services
DW-23-12-F-D-710
Comments
    DW-23-12-F-D-710 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions46
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.710" (18.034mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)