DW-23-12-F-S-690
Samtec Inc. DW-23-12-F-S-690
Part Number
DW-23-12-F-S-690
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-12-F-S-690.pdf
Delivery Services
DW-23-12-F-S-690
Comments
    DW-23-12-F-S-690 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.690" (17.526mm)
    Length - Post (Mating)0.230" (5.842mm)