DW-23-13-F-D-905
Samtec Inc. DW-23-13-F-D-905
Part Number
DW-23-13-F-D-905
Description
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-13-F-D-905.pdf
Delivery Services
DW-23-13-F-D-905
Comments
    DW-23-13-F-D-905 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions46
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.905" (22.987mm)
    Length - Post (Mating)0.215" (5.461mm)